خانه » تمامی مطالب » اخبار » شهردار تایباد از ذخیره مطلوب گل وگیاه در گلخانه شهرداری جهت فضاهای سبز شهری خبر داد.
شهردار تایباد از ذخیره مطلوب گل وگیاه در گلخانه شهرداری جهت فضاهای سبز شهری خبر داد.

شهردار تایباد از ذخیره مطلوب گل وگیاه در گلخانه شهرداری جهت فضاهای سبز شهری خبر داد.

 

 

به گزارش سایت خبری شهرداری تایباد، مهندس ایوب سیدالحسینی شهردار تایباد، در بازدید از گلخانه ها و مخازن گل گیاه شهرداری و نیز دانشگاه پیام نور تایباد، با یادآوری کسب عنوان نخست سرانه فضای سبز کشور  توسط شهرداری تایباد، از ذخیره سازی مطلوب و کاشت گل و گیاهان موردنیاز فضاهای سبز شهری تایباد خبر داد.

شهردار تایباد ضمن اشاره به کاشت و  استفاده از گیاهان و گلهایی متنوع که متناسب با وضعیت آب و هوائی منطقه باشند، گفت: با توجه به خشکسالی های چندسال، خوشبختانه به همت اداره خدمات شهری و واحد فضای سبز، در حال حاضر قسمت عمده ای از فضاهای سبز شهری بوسیله آب غیر شرب آبیاری می شوند.

مهندس سیدالحسینی خودکفائی شهرداری در تهیه گل و گیاه مورد استفاده در سطح شهر را باعث صرفه جوئی در هزینه ها برشمرد و افزود: استفاده از نیروها مجرب و متعهد و نیز خبره در واحد فضای سبز باعث شده که ضمن نگهداری مطلوب از فضاهای سبز شهری بتوانیم به توسعه بیشتر این فضاها نیز بیاندیشیم.

وی هدف از توجه و توسعه  فضاهای سبز شهری را ایجاد چشم اندازی زیبا و دلنشین و طراوت بخشیدن به محیط شهری برشمرد.

مهندس علی نقشبندی مسئول اداره خدمات شهری و فضاهای سبز شهرداری تایباد نیز از هرس ، سم پاشی و آفت زدایی درختان و گیاهان قبل از فصل بهار خبرداد و اظهار داشت: بجز گلخانه های مختص شهرداری، در دانشگاه پیام نور نیز گلخانه ای توسط شهرداری تایباد احداث گردیده که ضمن کمک به کار عملی دانشجویان رشته کشاورزی، می تواند منبعی خوبی از گل و گیاه برای استفاده در شهر باشد.

مسئول اداره خدمات شهری همچنین به آغاز کاشت گل و گیاهان در آستانه بهار اشاره کرد و گفت: با توجه به پشتسرگذاشتن روزهای پایانی اسفند ونیز در پیش داشتن نوروز و بهار، واحد فضای سبز اداره خدمات شهری چند روزی است اقدام به کشت گل و گیاهان نوروزی در سطح شهر و فضاهای سبز شهری نموده است.

 

 

وی کمک و همراهی شهروندان فهیم تایبادی در حفظ و رسیدگی به فضاهایی سبز شهری را از مهمترین عوامل موفقیت تایباد در کسب نخست سرانه فضای سبز شهری کشور برشمرد و بیان داشت: شهر زیبا و بانشاط مستلزم وجود شهروندانی فهیم و آگاه است که خوشبختانه شهرتایباد در این مهم غنی بوده و می باشد.

نقشبندی همچنین از آمادگی شهرداری برای کاشت گیاهان و درختان متناسب با فضا و آب و هوای شهر تایباد در اقصی نقاط شهر و به درخواست هشمهریان تایبادی نیز خبر داد وگفت: استفاده از گل و گیاهانی که سریع‌الرشد و کم‌آب باشند، از اولویتهای مهم در فضای سبز شهری تایباد است.

وی در پایان کاشت گل و گیاه ، هرس ، سم پاشی و آفت زدایی درختان ، رنگ آمیزی نیمکت ها، ساماندهی اماکن عمومی تفریحی و خدماتی ، تعمیر و نظافت المان های بوستانی از جمله دستگاه های ورزشی و بازی های کودکانه، مرمت آبخوری های معیوب، ترمیم جداول، آب نماها، تابلوهای راهنمایی و شناسایی در بوستان ها ، رسیدگی به شبکه روشنایی پارکها بوستان ها ، نظافت سرویس های بهداشتی   و … را از جمله اقدامات واحد خدمات شهری در طی تمام ایام سال عنوان داشت.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*