خانه » تمامی مطالب » اخبار » مجموعه شهرداری تایباد برای استقبال از نوروز ۱۴۰۰ کمر همت بستند.
مجموعه شهرداری تایباد برای استقبال از نوروز ۱۴۰۰ کمر همت بستند.

مجموعه شهرداری تایباد برای استقبال از نوروز ۱۴۰۰ کمر همت بستند.

به گزارش سایت خبری شهرداری تایباد، در آستانه فرارسیدن نوروز ۱۴۰۰ و آغاز بهار طبیعت، مجموعه واحدهای شهرداری ضمن توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی، شهر را جهت استقبال از فصل زیبای خداوند آماده می سازند.

 

 

مهندس علی نقشبندی با تبریک پیشاپیش فرارسیدن سال نو و ضمن اشاره به فعالیتهای یومیه اداره خدمات شهری، شهرداری تایباد، اظهار داشت: فعالیتهایی که در آستانه بهار در اداره خدمات شهری و بانجام می‌رسد، برنامه های خاص خود را دارد که بهسازی و زیبا سازی مبلمان و چشم انداز شهر، در اولویت کاری قرار دارند.

 

وی رنگ آمیزی منسوجات پارکی ، المان ها و تندیس ها، پایه های روشنائی، جداول و بلوکه‌ها و نیمکت های پارک و …. را از جمله فعالیتهای اداره خدمات شهری در آستانه نوروز یاد کرد و افزود: تعویض و تعمیر و  رسیدگی بهبود وضعیت وسایل بازی و ورزشی، نورپردازی و روشنایی، آب‌نماها و آبخوریها، سطل‌های زباله، سرویس بهداشتی عمومی و نمازخانه‌های اماکن عمومی از قبیل فضاهای سبز و پارکها و … و در کل  زیبا سازی جلوه های بصری شهر  را از دیگر فعالیتهای این واحد در فصل بهار برشمرد.

حمید مسکین مسئول واحد فضای سبز شهری نیز برنامه های واحد تحت مدیریت خود در استقبال از فصل بهار را تکمیل مخازن گل و گیاه شهرداری برای کاشت گلها و گیاهان فصلی بالاخص در بهار، عملیات هرس درختان، تسطیح فضاهای سبز، نظافت و برچیدن گل‌های به جا مانده از پاییز همراه با بیل کاری برای کاشت گلهای جدید عنوان داشت و افزود: با توجه به اینکه شهرستان تایباد در منطقه ای آب و هوائی خشک و بیابانی قرار دارد، همواره سعی بر این شده تا از گیاهان و گلهایی استفاده شود که نیاز کمتری به آب داشته و در برابر آب و هوای منطقه هم مقاومت بیشتری داشته باشند.

مهندس مسکین به رتبه اول تایباد در سرانه فضای سبز کشوری نیز اشاره کرد و بیان داشت: خوشبختانه با همراهی و همکاری مسئولین شهری و شهردار و اعضای محترم شورای شهر، امسال علاوه بر حفظ فضاهای سبز موجود، اقدام به گسترش این فضاها در برنامه کاری شهرداری قرار گرفته است .

مسئول واحد فضای سبز شهری، همچنین به توزیع نهال بین همشهریان و همکاری شهروندان فهیم تایبادی در کاشت درخت در برخی کوچه‌ها و مقابل مغازه‌ها و خانه‌ها نیز اشاره نمود و گفت: آن دسته از عزیزانی که امکان و محل کاشت درخت دارند، جهت اخذ نهال رایگان می توانند همه روزه در ساعات اداری به اداره خدمات شهری، واحد فضای سبز واقع در خیابان دکتر شریعتی روبروی فرمانداری مراجعه نمایند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*