خانه » تمامی مطالب » اخبار » نشست شهرداران ومسئولان امور اداری و مالی شهرداریهای شرق خراسان رضوی به میزبانی تایباد برگزار شد.
نشست شهرداران ومسئولان امور اداری و مالی شهرداریهای شرق خراسان رضوی به میزبانی تایباد برگزار شد.

نشست شهرداران ومسئولان امور اداری و مالی شهرداریهای شرق خراسان رضوی به میزبانی تایباد برگزار شد.

به گزارش سایت خبری شهرداری تایباد،  دومین نشست هم‌اندیشی شهرداران، معاونین، مسئولین اداری و مالی شهرستانهای تایباد، تربت‌جام، باخرز و صالح‌آباد  در دفتر شهردار تایباد برگزار شد.

مهندس ایوب سیدالحسینی شهردارتایباد دراین جلسه با عرض خیرمقدم و خرسندی از میزبانی تایباد در برگزاری این نشست، برقراری و تقویت ارتباط بین شهرداری ها و انتقال تجربیات مسئولین امور اداری و مالی شهرداری ها منطقه را زمینه ساز پیشرفت و توسعه در انجام خدمات اداری و عمرانی و  دیگر وظایف شهرداری ها برشمرد.

شهردارتایباد با اشاره به اشتراکات قومی، نژادی، فرهنگی و جغرافیایی شهرهای شرق خراسان رضوی، توجه به زیرساخت ها و استفاده مطلوب از پتانسیل های موجود در این مناطق را توصیه نمود.

وی افزایش روند شهرنشینی و مهاجرت روستائیان به شهر را یکی از معضلات بزرگ شهرهای منطقه برشمرد و افزود: از آنجا که شغل اصلی روستائیان و اهالی منطقه کشاورزی و دامداری بوده و به علت خشکسالی های اخیر این مهم روند نزولی پیدا کرده، شاهد افزایش نرخ شهرنشینی و مهاجرت روستاییان به مناطق شهری هستیم که دراین راستا باید اقدامات لازم در جهت فراهم نمودن زیرساخت‌ها و بسترهای لازم توسعه شهری در اولویت کاری شهرداری ها قرار گیرد.

ایوب سیدالحسینی همچنین بیان داشت: بهره‌مندی از تجارب موفق شهرها در سطح استان زمینه توسعه پایدار را تجمیع کرده و از این تجارب برای اجرایی‌سازی الگوی اقتصاد مقاومتی و زیباسازی شهری می‌توان استفاده کرد.

شهردارتایباد با اشاره به مهمترین موضوعات این جلسه مطرح کرد: رفع معضلات شهری، زیباسازی محیطی، فرهنگ‌سازی گردشگری شهری، آموزش شهروندی، محیط زیست و آلودگی هوا، مدیریت توسعه سرمایه‌های انسانی و اقتصاد شهری، الگوسازی اقتصاد مقاومتی در شهرها و… از مهمترین مسائلی است که در این جلسه توسط اعضای حاضر بررسی می‌گردد.

مهندس سیدالحسینی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها  نهادی عمومی با ساختار خدماتی و اجرایی و مبتنی بر مشارکت مردم هستند، گفت: با توجه به امر باید برای دستیابی به شاخصه‌های شهری توسعه یافته و پویا و شهورند محور، اقدامات بخصوصی بالاخص در حوزه آموزش شهرنشینی صورت پذیرد.

 در ادامه این نشست سیدالحسینی، شهردار تایباد گزارشی از اهم فعالیت‌های شهر تایباد از ابتدای امسال ارائه کرد و نیز ساماندهی برون‌رفت آب فاضلاب خانگی را یکی از مهمترین مشکلات در منطقه دانست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*