خانه » درباره شهرداری » پیام شهردار

پیام شهردار

بهترین پاداش برای بندگان مخلص خـدا، رضـای پروردگـار متعـال و آرامـش خاطـر اسـت که در پی خدمت بی منت  و صادقانه حاصـل می شود .

با سلام و درود حضور همشهریان عزیز و فهیم دیار مرزی تایباد

توفیق انجام خدمت نعمتی است عظیم که بدون مشیت و خواست الهی مقدور نگردد و موفقیت در انجام کارها مگردرسایه همکاری و همدلی همراهان وهمکاران میسر نباشد.

اصولاً شهر را به مثابه یک سیستم پیچیده ای می دانند که درآن مسائل گوناگون و تخصص های مختلف دخیل  می باشند که جهت نظم دهی و رسیدن به هدف هر نتیجه نهائی مطلوب نیازمند یک برنامه ریزی صحیح و اصولی هستیم برنامه ریزی هنگامی توجیه پذیراست که سودمندی آن بیش از هزینه های آن باشد.

بی تردید به وجود آوردن شرایطی درشهرکه بتوان کلیه نیازهای روزمره شهروندان را به نحو احسن پوشش داد، میسرنیست مگربا هماهنگی بین ارکان مدیریتی شهر، تلاش و پشتکار پرسنل خدوم شهرداری و حمایت شهروندان و ارائه راهکارها و پیشنهادات سازنده که میتواند در توسعه عمران وآبادانی دیا رمزری تایباد نقشی بی بدیل را ایفا نماید.

دیار مرزی تایباد، با اتکا به پیشینه و میراث فرهنگی خود می‌تواند الگوی شهر خلاق باشد. وجود آثار تاریخی همچون مزار مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی(رح) ، مشاهیر و فرهیختگان ، افتخاریست برای هر شهروند تایبادی ، هرچند که آیین‌های سنتی و مذهبی بر غنای فرهنگی این شهر افزوده، اما عطر وحدت، همزبانی، از خودگذشتگی و همدلی و در کوچه پس کوچه های این شهر همواره به مشام میرسد.

آنگونه مستحضرید شهر خلاق، با مدیریت تعاملی توسعه پیدا می‌کند و مشارکت شهروندان، فرآیند برنامه‌ریزی را توسعه می‌دهد. در این راستا رسیدن به اهداف نیز آسان‌تر و نزدیک‌تر می‌شود. در نظام مدیریت شهری، هر چه سرمایه فرهنگی و اجتماعی افزایش یابد، موجب کاهش هزینه‌های اجرایی و عمرانی نیز می‌شود. بر همین اساس باید در کنار کارهای عمرانی و زیباسازی فضای شهری به مسأله فرهنگ شهروندی و ارتقای آن با برنامه‌ریزی مناسب توجه کرد، زیرا در صورت تحقق این هدف می‌توان به جذب توریست و گردشگر پرداخته و از منافع آن برخوردار شد.

با عنایت به شناخت و درک موقعیتهای و پتانسیل های این دیار، برنامه اصلی بنده در شهرداری تایباد نگاه انسان محور،خرد گرایانه با تکیه بر نظر متخصصین است و معتقدم که این شهر با تحقق برنامه های کوتاه مدت و میان مدت توانایی نیل به آرزوهای های بزرگ اما دست یافتنی را دارد.

و اما این شعار زمانی تحقق می یابد که متقابلا شهروندان عزیز ، مجموعه شهرداری را به عنوان خادمین خود بدانند چرا که همیشه «شهر را شهروند می سازد» و از آنجائیکه مسئولیت سنگین مدیریت شهری، بار امانتی است که نیاز ها، کمبود ها، و اقتضائات آینده عمران و آبادانی شهر از یکسو و پاسخگوئی شایسته و بجا و درخواست ها و توقعات فزاینده و متنوع شهروندام گرامی از سوی دیگر آن را وزین تر می نماید، باید اعتراف کرد که شهر تایباد با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود می بایست به شهر زندگی ، شهر اخلاق و شهر فرهنگ و ادب البته بیش از پیش ارتقاء یابد که انشاءالله با برنامه ریزی و مساعی هوشمندانه و با استفاده از تجارب سنوات گذشته و فراهم ساختن فضا ها و امکانات مناسب برای شهروندان و توجه توأمان به مسائل و موضوعات فرهنگی و اجتماعی شهروندی ، همپای توسعه و عمران شهری در صدد هستیم تا با هم افزائی و مشارکت واقعی و همه جانبه سازمان ها و ادارات ذیربط و استفاده از نظریات صائب و رهگشای تمامی دلسوزان شهری با کاهش کمبودها و محرومیت ها، تایباد را به جایگاه واقعی خود برسانیم و با روحیه جهادی و اجتناب از حواشی و منیت ها ، آنچه شایسته این شهر مرزی تاریخی کهن ، زیبا و منتسب به مفاخر عالمی چون مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی (رح) و در خور شهروندان نجیب و دوست داشتنی است را فراهم نمائیم.

امید است توفیق همراهی و همدلی همه شما عزیزان، دلسوزان، فرهیختگان، نخبگان و بزرگان ومعتمدین ارجمند،  نظرات  ارشادی مدیران، مسئولین ارشد و بزرگان شهر و استان و همراهی و همکاری اعضای محترم شورای اسلامی شهر، ، نصیب اینجانب شود تا با توکل و لطف حضرت باری تعالی به مدد استفاده از خرد جمعی و مشارکت و معاضدت تمامی شهروندان گرامی در جهت دستیابی به شهری شاداب، سالم، امن و مناسب برای سکونت و زندگی تلاش نمائیم.

با آرزوی تداوم صحت و سعادت شما خوبان

 مهرداد کریم زاده

شهردارتایباد