خانه » تمامی مطالب » اخبار » شهردار تایباد از آمادگی کامل کشتارگاه شهرداری جهت ذبح دام‌ شهروندان در روز عید قربان، خبر داد.
شهردار تایباد از آمادگی کامل کشتارگاه شهرداری جهت ذبح دام‌ شهروندان در روز عید قربان، خبر داد.

شهردار تایباد از آمادگی کامل کشتارگاه شهرداری جهت ذبح دام‌ شهروندان در روز عید قربان، خبر داد.

به گزارش سایت روابط عمومی شهرداری تایباد،  در آستانه فرا رسیدن عید سعید قربان، مهندس ایوب سیدالحسینی شهردارتایباد، ضمن تبریک فرا رسیدن ایام خجسته ماه ذوالحجه از آمادگی کامل کشتارگاه شهرداری جهت ذبح دام‌های در روزعید قربان، خبر داد.

شهردار تایباد با یادآوری اینکه تامین امنیت غذایی و سلامت شهروندان یکی از وظایف مجموعه شهرداری می باشد، اظهار داشت: در مجموع جهت ذبح دام‌ها در عید قربان به جزء شهرداری به عنوان مجری، دستگاهها و ادارت متعددی شامل  دفاتر ائمه جمعه و جماعات اهل تسنن و تشیع، جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و درمان و سازمان دامپزشکی نیز در روز عید قربان، درامر ذبح انواع دام سبک و سنگین سهمیم می باشند.

وی با اشاره به اینکه کشتارگاه به عنوان یکی از واحدهای اداره خدمات شهری همواره سعی در انجام کار خود به نحو بسیار مطلوب بوده، گفت: انشالله امسال نیر در عید قربان کشتارگاه شهرداری آماده پذیرش ذبح انواع دام های سبک و سنگین شهروندان گرامی برای این روز خجسته می باشد.

مهندس ابراهیم قاسمی معاونت خدمات شهری نیز ضمن تبریک فرارسیدن عید قربان، از مجهز شدن کشتارگاه به کلیه ادوات و وسایل بروز و استاندارد مورد نیاز خبر داد وافزود: با توجه به شیوع بیماری های مشترک بین دام و انسان و نیز پرهیز از رهاسازی خونآبه و زابله های حاصل از کشتار دام در منازل شایسته است، همشهریان عزیز ذبج قربانی خود را به کشتارگاه بسپارند.

وی با یادآوری این نکته که در ذبح دامها در کشتارگاه ضمن رعایت نکات بهداشتی، رعایت اصول شرعی نیز ذبح مدنظر قرار دارد، گفت: جهت رفاه حال شهروندان چند اکیپ از شبکه دامپزشکی نیز ماموریت یافته اند تا با گشت زنی در سطح شهر، نسبت به معاینه لاشه های قربانی در منازل نیز اقدام نمایند.

منهدس قاسمی به فعالیتهای انجام شده در آماده سازی کشتارگاه از قبیل: خارزنی ونظافت محوطه، شستشوی داخل ساختمان ونمای بیرون آن، ضدعفونی کردن ابزار آلات وتجهیزات ودرو دیوار وکف ساختمان، آهک پاشی فضای نگهداری دام، رنگ آمیزی چنگ ها وسایر ابزار آلات موجود،خرید روپوش ودستکش وماسک وعینک برا سلاخ ها، افزایش وسایل وتجهیزات شستشو  وجمع آوری وحمل زباله وآلایشات دامها، نصب بنر اطلاع رسانی ودعوت از شهروندان در سطح شهر، تهیه پلاستیک مناسب جهت حمل گوشت و … در راستای ایمن سازی شهروندان از کرونا وتب کریمه کنگو اشاره کرد و  پیشاپیش عید شریف قربان راهم خدمت همشهریان عزیز تبریک عرض میکنم در پایان یادآور شد که ذبح دام در محل کشتارگاه با کمترین هزینه ودر اسرع وقت، ضمن بصرفه بودن زمانی و مالی، موجب تضمین سلامت شهروندان گرامی نیز خواهد بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*