خانه » تمامی مطالب » اخبار » شهردار تایباد از آمادگی برای مشارکت با سازمان همیاری در سرمایه گذاری های اقتصادی مختلف و استفاده از ظرفیتهای این منطقه خبر داد.
شهردار تایباد از آمادگی برای مشارکت با سازمان همیاری در سرمایه گذاری های اقتصادی  مختلف و استفاده از ظرفیتهای این منطقه خبر داد.

شهردار تایباد از آمادگی برای مشارکت با سازمان همیاری در سرمایه گذاری های اقتصادی مختلف و استفاده از ظرفیتهای این منطقه خبر داد.

شهردار تایباد از آمادگی برای مشارکت با سازمان همیاری در سرمایه گذاری های اقتصادی  مختلف و استفاده از ظرفیتهای این منطقه خبر داد.

به گزارش سایت خبری شهرداری تایباد، ایوب سیدالحسینی عنوان کرد: شهر تایباد در جنوب شرقی استان و ۱۸ کیلومتر مرز مشترک با کشورافغانستان واقع شده و از آب و هوایی گرم وخشک برخوردار است.

وی افزود: شهرداری تایباد یکی از با قدمت ترین شهرداریهای خراسان رضوی  است که در سال ۱۳۱۲ تاسیس شده و در حال حاضر با حدود ۳۰۰ نیروی انسانی مشغول به ارائه خدمات به شهروندان بومی و  مسافران عبوری از این شهر مرزی است.

شهردار تایباد در خصوص نقش سازمان همیاری در ارائه خدمات مطلوب به حوزه مدیریت شهری، بیان کرد: توانمندیهای خوبی در سازمان همیاری شهرداری های استان وجود دارد که تاکنون از توان بازرگانی این نهاد در تامین ماشین آلات سنگین، قیر، سیمان و دیگر ملزومات شهری  برای پروژه های مختلف شهرداری استفاده کرده ایم.

وی ادامه داد: تناسب قیمت کالاها با نرخ بازار و اطلاع رسانی از وجود کالاها و خدمات موجود و قابل ارائه توسط سازمان همیاری، راهکار مناسبی برای تعامل هرچه بیشتر شهرداریها با این نهاد خواهد بود.

سیدالحسینی به آمادگی شهرداری تایباد در جهت مشارکت های اقتصادی با سازمان همیاری اشاره و بیان کرد: تردد بیش از هزارو ۵۰۰ نفر شهروند افغانستانی و عبور و مرور حدود۶۰۰ کامیون ترانزیت از مرز دوغارون فرصت خوبی برای ایجاد یک مجتمع رفاهی و پذیرایی با امکانات مناسب برای خدمات دهی به  مسافران عبوری ایجاد کرده است که آماده ایم در این سرمایه گذاری سودآور با سازمان همیاری مشارکت داشته باشیم.

وی توسعه پارکینک شهرداری تایباد در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون را طرحی با سوددهی بالا عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر این پارکینک با ارائه امکانات رفاهی مختلف در فضایی به مساحت۷ هکتار مشغول به خدمات رسانی است که می توان از همکاری سازمان همیاری در توسعه آن و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت کامیونهای ترانزیت در مرز و ایجاد درآمدزایی پایدار بهره برد.

شهردار ادامه داد: توسعه بازارهای منطقه ویژه اقتصادی و بازارچه مرزی و سرمایه گذاری در زمینه جذب گردشگر به واسطه وجود آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهر از دیگر ظرفیتهای است که می توان به آن توجه داشت.

 

شهردار تایباد به پروژه های ناتمامی چون مجتمع تجاری حدود ۷ هزار مترمربعی شهرداری و پارک ۱۴ هکتاری طبیعت در این شهر اشاره کرد و گفت: توسعه پارکها، بوستانها و اماکن تفریحی، تامین لوازم و مبلمان شهری نیز ازجمله نیازمندی هایی است که سازمان همیاری میتواند در تامین آن یاری گرما باشد.

وی با تاکید بر تلاش برای بکارگیری نیروهای بومی در بخش های مختلف تحت مدیریت شهرداری تایباد، خاطر نشان کرد: قطعا همکاری و حمایت سازمان همیاری در حوزه سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های اقتصادی، می تواند به آبادانی شهر، ایجاد اشتغال برای جوانان بومی، رونق اقتصادی و کمک به امنیت پایدار در این منطقه مرزی موثر باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*